لطفا صبر کنید ...

تزریق ژل و چربی به لب، مزایا و هزینه

تزریق ژل و چربی به لب، مزایا و هزینه

عمل بزرگ کردن لب روشی است که به کمک آن لب‌ها بسیار برجسته‌تر و شاداب‌تر به نظر می‌آیند و می‌توان این عمل را به صورت منفرد بر روی لب بالایی یا لب پایینی و یا بر روی هر دو لب انجام داد. با استفاده از تکنیک تزریق چربی می‌توان عمل بزرگ کردن لب‌ها را با استفاده از بافت چربی طبیعی بدن خود بیمار انجام داد. همچنین می‌توان برای بزرگ کردن لب‌ها از ژل‌های تزریقی (مانند ژوودرم و رستیلین) و یا عمل کاشت پروتز‌های نرم (مانند Advanta  یا SurgiSil) استفاده نمود.

لب‌ها یکی از مهم‌ترین اجزای چهره هستند. بزرگ و برجسته کردن لب ها با تزریق ژل به لب می‌تواند مشکلات زیر را برطرف کند:

  • باریک بودن لب بالایی و/یا لب پایینی
  • کم بودن حجم و برجستگی لب‌ها
  • باریک شدن و ناپدید شدن لب‌ها در هنگام خندیدن

البته بیمارانی که طول قسمت بالای لب آن‌ها بلند است، کاندید‌های مناسبی برای برجسته سازی لب‌ها نیستند. درست است که این روش، راه بسیار مناسبی برای برجسته و شاداب کردن لب‌ها است اما در نظر داشته باشید که برجسته کردن لب‌ها مشکل بلند بودن قسمت بالای لب را حل نمی کند. در واقع در صورتی که قسمت بالای لب شما بلند است، با تقبل  هزینه تزریق چربی به لب و تزریق زیاد ژل و چربی باعث می‌شود که لب‌ها اصطلاحا “اُردکی” شوند که این حالت اصلا جذاب نیست. در صورتی لب بالایی روی لب پایینی کاملا خوابیده باشد، تزریق بیش از حد چربی باعث می‌شود که لب‌ها در حین برجسته شدن به سمت بیرون بیایند (مانند لب اُردک). تنها راه برای کوتاه کردن قسمت پشت لب (ناحیه بین پایین بینی و بالای لب بالایی) انجام لیفت لب است.

در صورتی که قسمت پشت لب بالایی شما بلند است می‌توانید عمل لیفت لب را همراه با بزرگ کردن لب (با تزریق ژل و یا تقبل هزینه تزریق چربی به لب ) یا بدون عمل بزرگ کردن لب انجام دهید. در اغلب موارد عمل لیفت لب چنان نتایج چشمگیری دارد که دیگر بیمار نیازی به بزرگ کردن لب و تزریق ژل و چربی ندارد. با این حال در صورتی که بیمار بخواهد می‌توان هر دوی این عمل‌ها را همزمان انجام داد.

بزرگ و برجسته کردن لب‌ها چگونه انجام می‌شود؟


بزرگ کردن و پرتز لب‌ ها را می‌توان تنها با صرف یک ساعت وقت انجام داد. این عمل با استفاده از بی‌حسی موضعی یا تزریق آرام‌بخش انجام می‌شود. اغلب بیماران، این عمل را در مطب و تحت بیهوشی موضعی انجام می‌دهند. در واقع انجام عمل بزرگ کردن لب در کلینیک مشابه با انجام یک درمان دندانپزشکی در مطب دندانپزشک است.

از چه موادی برای بزرگ کردن لب‌ها استفاده می‌شود؟


برای بزرگ کردن لب‌ها به روش تزریق، دو گزینه‌ی اصلی وجود داد: تزریق ژل‌های بیولوژیک و تزریق چربی در لب (چربی بدن شما).

ژل‌های تزریقی بیولوژیک مانند رستیلین و ژوودرم قابل جذب هستند. رستیلین در واقع از ماده‌ای ساخته شده که به طور طبیعی در ماده‌ی میان مفصلی وجود دارد.

ژل تزریقی ژوودرم توسط شرکت داروسازی آلرگان تولید می‌شود که پروتز‌های سیلیکونی سینه را نیز تولید می‌کند. نتایج به دست آمده از تزریق ژل‌های ژوودرم و رستیلین بین ۴ تا ۶ ماه ماندگاری دارد.

ژل‌های ژوودرم و رستیلین در درون سرنگ بسته‌بندی شده‌اند و مستقیما در لب تزریق می‌شود. برای برجسته کردن هر دو لب بالایی و پایینی ممکن است تا دو سرنگ ژل به لب تزریق شود. در صورتی که می‌خواهید لب‌های شما مقدار کمی برجسته شوند و تغییرات جزئی  باشد و ظاهری طبیعی داشته باشند، تزریق تنها یک سرنگ ژل برای هر دو لب کافی است.

قبل از انجام تزریق و برای جلوگیری از احساس درد، در محل مورد نظر کرم بی‌حس‌کننده زده می‌شود و یا ممکن است یک امپول بی‌حسی برای مسدود کردن عصب‌های حسی، تزریق شود و بنابراین در هنگام تزریق ژل لب شما هیچ چیزی احساس نخواهید کرد. علاوه بر این، بعد از تزریق، بر روی لب‌ها کمپرس سرد قرار داده می‌شود. کل پروسه‌ی ژل تزریقی صورت در حدود ۲۰ تا ۳۰ دقیقه طول می‌کشد.

تزریق چربی نسبت به تزریق ژل به مدت زمان بیشتری نیاز دارد، چرا که لازم است ابتدا عمل لیپوساکشن انجام شود تا مقادیر کمی از چربی از ناحیه دیگری از بدن استخراج شود. چربی استخراج شده پس از غنی‌سازی، در لب تزریق می‌شود.

هرچند متخصصین ما  به طور کلی با روش تزریق چربی بسیار موافق هستند و آن را ترجیح می‌دهند، اما در مورد بزرگ کردن لب‌ها، معمولا اولین انتخاب تزریق چربی نیست. چرا که چربی تزریق شده در لب در مقایسه با سایر نقاط بدن کمتر باقی می‌ماند و در واقع چربی تزریق شده در لب‌ها بیشتر جذب می‌شود و بنابراین ما اغلب تزریق ژل را برای بزرگ کردن لب‌ها توصیه می‌کنیم.

آیا تزریق چربی نسبت به تزریق ژل ارجحیت دارد؟

تزریق چربی برای برای برجسته کردن لب‌ها تنها در صورتی انتخاب می‌شود که بیمار تمایل داشته باشد به جای استفاده از ژل‌های تزریقی، از بافت طبیعی چربی بدن خود استفاده کند. دکتر حسن زاد آذر برای انجام این عمل، معمولا چربی مورد نیاز را با استفاده از تکنیک لیپوساکشن، از شکم استخراج می‌کند و سپس بعد از غنی‌سازی چربی، آن را در لب تزریق می‌کند. این کار باعث می‌شود که لب‌ها ظاهر بسیار شاداب و برجسته‌ای پیدا کنند.

با این حال، در اغلب موارد تمامی چربی تزریق شده در لب به راحتی ماندگار نمی شود و ممکن است بخش اعظم آن جذب شود. دلیل این موضوع این است که تقریبا غیرممکن است که شما تا دو هفته لب‌های خود را بی‌حرکت نگه دارید (تا چربی‌ها ماندگار شوند). بعد از تزریق چربی در لب شما قطعا می‌خواهید غذا بخورید و صحبت کنید و بنابراین لب‌های شما بعد از تزریق چربی، حرکات زیادی خواهد داشت. به همین دلیل تمامی چربی تزریق شده در لب باقی نمی ماند و به خاطر حرکات طبیعی لب‌ها بعد از تزریق، چربی‌ها جذب می‌شوند. البته قسمت زیادی از چربی نیز ممکن است به طور دائمی در لب باقی بماند (تا ۵۰ درصد) و به همین خاطر ما از ابتدا مقادیر زیاد و در واقع بیش از حدی از چربی را ممکن است تزریق کنیم تا بعد از ۳ یا چهار هفته که بخش اعظمی از این چربی‌ها جذب می‌شوند، نتایج نهایی عمل با خواسته‌ی بیمار مطابقت داشته باشد.

اقدامات قبل از درمان چه هستند؟


بزرگ کردن لب با تزریق ژل و چربی در مطب یا کلینیک انجام می‌شود. در صورتی که شما تصمیم بگیرید که با تقبل  قیمت تزریق ژل یا چربی این عمل را با بی‌حسی موضعی انجام دهید، هیچ نیازی به آمادگی برای این عمل و انجام اقدام خاصی نیست. این کار کاملا به سادگی زمانی است که برای انجام درمان دندانپزشکی به دندانپزشک مراجعه می‌کنید.

بهبودی بعد از بزرگ کردن لب‌ها چگونه است؟


بزرگ کردن لب‌ها با پروتزهای دائمی دارای دوره‌ی ریکاوری بسیار طولانی مدت‌تری نسبت به روش تزریق ژل و چربی است. در صورتی که شما تزریق ژل یا چربی در لب را انجام دهید، در همان روز می‌توانید به کار‌های خود ادامه دهید.

بعد از تزریق ژل یا چربی، شما می‌توانید برای کاهش تورم و کبودی بر روی لب‌های خود کمپرس سرد بگذارید. طی ۲۴ تا ۴۸ ساعت بعدی نیز در صورت نیاز می‌توانید برای برطرف کردن هر گونه درد یا ناراحتی، از مسکن‌های غیرتجویزی استفاده کنید. بسته به نوع تزریقی که داشته‌اید ممکن است پزشک توصیه‌های خاصی برای شما داشته باشد مانند نخوابیدن بر روی شکم و یا محدود کردن حرف زدن/جویدن/خندیدن و یا خودداری از انجام فعالیت فیزیکی شدید تا یک هفته پس از جلسه درمانی.

خطرات و عوارض احتمالی این روش چه هستند؟


عوارض جانبی بعد از بزرگ کردن لب بدون جراحی و با تزریق ژل و چربی معمولا بسیار خفیف و موقتی هستند و شامل موارد زیر می‌شوند:

  • کبودی
  • تورم
  • قرمزی، حساسیت به لمس
  • عفونت
  • واکنش‌های آلرژیک
  • عدم تقارن

هزینه بزرگ کردن لب‌ها چه قدر است؟


هزینه‌ی بزرگ کردن لب‌ها با تزریق ژل و چربی بسیار کمتر از هزینه‌ی کاشت پروتز در لب‌ها است. اما در نظر داشته باشید که ژل‌های تزریقی در حدود ۶ ماه ماندگاری دارند و شما باید در هنگام محاسبه‌ی هزینه‌ها این موضوع را هم مدنظر قرار دهید. هزینه تزریق ژل هیالورونیک اسید بسته به میزان ژل تزریقی، در افراد مختلف، متفاوت خواهد بود. برآورد متوسط هزینه تزریق چربی به لب دشوار است، چرا که مورد هر بیمار با دیگری متفاوت است.


پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


به ما اعتماد کنید, ما متخصصیم


تمامی حقوق این وبسایت برای دکتر محسن حسن زاد آذر محفوظ می باشد© طراحی و پیاده سازی توسط محسن آذرخش

با ما تماس بگیرید ۵۲۵۶-۳۳۴۸-۰۴۴

جهت تعیین وقت مشاوره با ما تماس بگیرید

Copyright©۲۰۱۸ Mohsen HasanzadAzar All Rights Reserved.Design by Mohsen Azarakhsh